"Podatki są proste...

... do pierwszej kontroli".

Perfekt

NOWOŚCI W CEIDG OD 13 GRUDNIA 2021 ROKU

NOWOŚCI W CEIDG OD 13 GRUDNIA 2021 ROKU

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii zmianie od 13 grudnia 2021 roku uległ sposób obsługi przedsiębiorców w CEIDG. Wszelkie czynności związane z założeniem działalności gospodarczej, wprowadzaniem w niej zmian danych, jej zawieszenie lub wznowienie, a także zamknięcie zostały przeniesione z portalu ceidg.gov.pl na portal Biznes.gov.pl.

Ważne-> Konto użytkownika na dotychczasowej stronie ceidg.gov.pl przestaje istnieć. W zamian weszło w życie Konto Przedsiębiorcy na portalu Biznes.gov.pl

Jeszcze ważniejsze-> Zmiany opisane w niniejszym artykule dotyczą również procedury zmiany w sposobie opodatkowania.

Nowości ciąg dalszy

W następstwie wprowadzonych zmian zaczęły funkcjonować nowe wzory formularzy, instrukcji i zaświadczeń. Są to m. in. :

– Formularz CEIDG-1

– Formularze załączników CEIDG ( MW, RD, RB, POPR, PN, SC, ZS)

Ponadto, za pośrednictwem portalu Bizne.gov.pl, istnieje możliwość złożenia wniosku dotyczącego zmian we wpisie przez pełnomocnika oraz zarządzania przez przedsiębiorcę takowymi pełnomocnictwami.

Adres do e-Doręczeń

Od początku października 2021 roku w celu usprawnienia wymiany korespondencji pomiędzy urzędami a przedsiębiorcami wprowadzona została możliwość założenia adresu do tak zwanych e-Doręczeń. Każdy przedsiębiorca chcący takowy założyć ma możliwość zrobienia tego na stronie Biznes.gov.pl po uprzednim zarejestrowaniu Konta Przedsiębiorcy.

Podsumowując

Pamiętaj, że od 13 grudnia 2021 roku wszelkie sprawy związane ze swoją działalnością gospodarczą załatwisz tylko i wyłącznie poprzez portal Biznes.gov.pl !

Wszystkie wyżej wymienione zmiany wprowadzone zostały (podobno) z myślą o przedsiębiorcach. Dzięki nim za pomocą jednego konta przedsiębiorca będzie miał błyskawiczny dostęp do powiadomień dotyczących konkretnej sprawy, załatwi sprawy bez konieczności wizyty w urzędzie oraz będzie miał pełną historię wprowadzanych zmian.

Jednakże jak pokazała rzeczywistość, kreator online na portalu Biznes.gov.pl nie dla każdego przedsiębiorcy jest prosty i zrozumiały.

Jeżeli masz jakieś pytania, problemy, bądź potrzebujesz pomocy z założeniem działalności napisz do nas poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń → https://perfektpodatki.pl/kontakt/